Kontakt


+420 602 465 276
galik [zavináč] cyklogalik.cz

Otevírací doba


Pondělí až pátek: 9 - 17 h
Sobota: 8 - 11 h
Neděle: zavřeno

Servis lyží

Perfektní servis lyží je komplikovanou alchymií s přesně stanovenými postupy. Pokusíme se nenudit Vás a přitom ve stručnosti ukázat, co se děje Vašim lyžím (nebo snowboardu) v servisním centru CYKLO &SKI GALÍK Úroveň strojů nás řadí do skupiny: EUROPE BASE SKI SERVIS MONTANA

"Vždy nabízíme klientům několik úrovní provedení servisu lyží - základní servis, velký servis a závodní úroveň servisu. Všechny ale bez rozdílu ve špičkové kvalitě."

     
 • Čištění a oprava skluznice
  • Přebroušení plochy skluznice na brusném pásu, odstranění vosku, mechanické čištění, nanášení taveného polyethylenu.

 • Předbroušení a broušení
  • Předbroušení pomocí brusného kamene s konstantním přítlakem a rychlostí posuvu pro nejlepší kluznou vlastnost skluznice, finální broušení dle typu lyže - struktura lineární nebo kombinovaná.

 • Úhlování boční hrany
  • Pravidelně úhlovaná hrana v celé její délce broušením hrany brusným páskem přes kluznou keramickou podložku.

 • Tuning spodní hrany
  • Tuning pomocí paralelních brusných kamenů pro přenos účinnosti bočního úhlu hrany na sněhovou podložku, zabraňuje nežádoucímu zařezávání hran.

 • Impregnace a leštění
  • Hloubková ochrana pórů skluznice a zajištění jejich elasticity.

 • Seřízení vázání

Pokud máte zájem o více informací o servisu lyží firmy Cyklo & Ski Galík, neváhejte se nám ozvat na tel. čísla 602 465 276 nebo 777 258 793, kontaktovat nás lze i mailem - galik@cyklogalik.cz.


Čištění a oprava skluznice

 • Přebroušení plochy skluznice na brusném pásu (zr. 80 – 100) bez přítlaku slouží k odstranění starého vosku a zvýraznění potřebných míst budoucí opravy.
 • Pro dokonalé odmaštění skluznice před její opravou použijeme odstraňovač vosku.
 • Mechanické vyčištění poškozené skluznice (škrábance a rýhy) zaručí dokonalé spojení nově natavovaného P–tex materiálu s původní skluznicí.
 • Použitím ručních pistolí nebo strojních extruderů nanášíme na plochu skluznice pouze nezbytnou vrstvu taveného polyethylenu. Takto natavená plocha může být okamžitě broušena na brusném kameni, aniž by bylo zapotřebí její zbroušení ručním nářadím.

Nahoru

Předbroušení a broušení

Předbroušení a broušení se provádí na brusném kameni. Tím docílíme nejlepší kluznou vlastnost skluznice. Pouze brusný kámen navíc nabízí různé variace finálních struktur (závodní servis).Základní předbroušení

Ideální optickou rovinu skluznice a spodní hrany docílíme pouze broušením pomocí brusného kamene s konstantním přítlakem a rychlostí posuvu. Dosažení ideální optické roviny je předpokladem pro přesné úhlování hrany – geometrie hrany.

Zpravidla používáme základní lineární strukturu střední hrubosti, slouží k většímu odběru materiálu z plochy skluznice i hrany (individuálně dle potřeby) a zároveň k odstranění navařeného polyetylenu.

Broušením na brusném kameni docílíme nejlepší kluznou vlastnost skluznice. Pouze brusný kámen nabízí různé variace finálních struktur (závodní servis).Srovnání : brusný pás (běžný servis) x brusný kámen (servis Cyklo & Ski Galík)
Brusný pásPlošné broušení skluznice
Plošné broušení skluzniceAbsolutní rovina broušení plochy skluznice
Skluznice je „chlupatá“Hladká plocha skluznice
Náhodná struktura – pásPřesná struktura s volitelnými parametry
Průměrná kluzná vlastnostExcelentní kluzná vlastnost po dlouhou dobuFinální broušení

Na ideálně rovnou plochu skluznice „rýsujeme“ finální strukturu opět použitím brusného kamene s obměnou otáček jeho rychlosti, rychlosti posuvu a přestavění povrchové struktury – orovnání kamene diamantem. 

Dle charakteru lyže volíme adekvátní typ požadované struktury – lineární a nebo kombinované. Na základě změny parametrů jednotlivých proměnných – řezná rychlost, advance a rychlost diamantu, brusná rychlost kamene, rychlost posuvu, nastavení tlakové křivky pro broušení plochy – jsme dále schopni ovlivnit tvar, hrubost a sklon jednotlivých šrafů – „banánků“ (základní skladba struktury). 

Jednotlivé struktury se dělí na hrubé, střední a jemné.

Pro kombinované a variální struktury (závodní program) je důležité dokonalé vyhlazení plochy použitím nižších otáček broušení s minimálním advancem diamantu a nižší rychlosti posuvu slouží k dokonalému vyhlazení skluznice po základním předbroušení a zároveň přípravě pro strukturu závodní. 

Závodní struktura je rýsovaná pouze jednosměrným broušením špička – patka, 1 cyklus.

 

Nahoru


Úhlování boční hrany

Úhel boční hrany závisí na typu a charakteru použití lyže / snowboardu, zkušenosti uživatele a tvrdosti podložky.

Boční úhlování hrany – základní úhlování se provádí pomocí brusného pásku v rozsahu 89 – 87°. Správně volený úhel zabezpečuje dokonalému kontaktu hrany se sněhovou podložkou v průběhu celého oblouku v závislosti na charakteru lyže.

Všeobecnou podmínku úhlování hrany musí splňovat celkový úhel hrany, který není nikdy větší než 88,5°.

 

Pravidelně úhlovaná hrana v celé její délce (od špičky k patě) je pouze dosažitelná při broušení hrany brusným páskem přes kluznou keramickou podložku.

   

Kluzná keramická podložka

 • Plnohodnotný carvingový  efekt = přesně zúhlovaná hrana v celé její délce od špičky k patě.
 • Geometrie kluzné podložky zaručuje konstantní úhel broušení boční hrany.
 • Proměnlivá rychlost = kontrolovatelná účinnost broušení.
 • Konstantní odběr materiálu z plochy hrany vč. boční ochranné lamely hrany
 • Minimální hloubka narušení hrany díky různým hrubostím brusného pásku
 • Po broušení vznikne horizontální struktura hrany.

 

Pro závodní servis je základně připravená (naúhlovaná) boční hrana ještě vyleštěna pomocí brusného kamene – tuning boční hrany. Slouží k docílení ostrého vrcholu úhlu hrany a zároveň k jejímu vyhlazení, tedy vymazání struktury po brusném pásku.

 Pro tuning spodní hrany používáme HTT 3-D Finis.

 

Nahoru


Tuning spodní hrany

Konstantní odklon – tuning spodní hrany směrem od podložky je možný pouze na základě přesné roviny skluznice a hrany. Slouží k přenosu účinnosti bočního úhlu hrany na sněhovou podložku zejména při jízdě po hraně při carvingovém oblouku, zabraňuje nežádoucímu zařezávání hran.

Tuning hrany se provádí v rozsahu 0.3 – 0.8° pomocí paralelních brusných kamenů s konstantním úhlem sklonu, rychlosti posuvu a jeho tlaku.

Podbroušením – vyleštěním spodní hrany zároveň odstraníme zbytkový otřep vzniklý při bočním broušení.

 

Základní body kvalitně provedeného tuningu spodní hrany 

 
 • Kvalita provedení tuningu spodní hrany nezávisí na šířce lyže v oblasti špičky (nejširší místo)
 • Kvalitně provedený tuning nezanechá žádnou strukturu na ploše spodní hrany. Tuning se provádí ve stejném směru jako kluzný směr lyže (špička – pata).
 • Úhel podbroušení je konstantní v celé délce lyže.
 • Podbroušení se provádí pouze v celé délce lyže (špička, pata včetně).
 • V případě úhlu podbroušení menším nebo rovném 0.5° nedojde k broušení okraje skluznice.

Pro tuning spodní hrany používáme HTT 3-D Finis.

Nahoru


 

impregnace a leštění

Samotné broušení je vždy velkým zásahem do jednotlivých pórů skluznice. Základní impregnace je zvláště potřeba k hloubkové ochraně póru a zajištění jeho elasticity.

Odstranění nadbytečného vosku z plochy skluznice provádíme mechanickým způsobem pomocí nylonových kartáčů a nebo filcových pásů pro polishing, které jsou dostatečně měkké tak, aby nepoškodily – neztupily vrchol úhlu hrany.

V případě dobře zvolené a provedené strukturace skluznice je vosk chápán pouze jako sekundární proces pro impregnaci, nikoli jako způsob, jak docílit výrazné změny kluzných vlastností lyže.

Nahoru


 

Seřízení vázání

Kvalitně seřízené vázání s přilbou je jistota a bezpečí na sjezdovce.

intersteiger Drivetronic
Pečlivé a přesné seřízení vázání pro bezpečné lyžování provádíme na seřizovačce Wintersteiger Drivetronic. Rychlá a 100% kalibrace zaručuje přesné výsledky testů.

Cena seřízení vázání s dokladem 100Kč.

 

Nahoru


 

Vybrané produktyNejnovější články

 1. SPECIALIZED 2015
 2. Lapierre XR 729
 3. Vyzbrojte se na sluníčko


Webové stránky na míru vytvořili Ondřej Benkovič [grafika] a Lukáš Závitkovský [programátor] | Copyright © 2014 CykloGalik.cz